Specjalistyczny trening kobiet

Specjalistyczny trening kobiet

Każdy z tych treningów zapewnia kompleksową opiekę dla Kobiety na wszystkich etapach życia.

Trening w czasie ciąży wpływa pozytywnie na stan fizyczny i psychiczny zarówno matki jak i dziecka. Poprawia wytrzymałość fizyczną i usprawnia układ krążeniowo-oddechowy przyszłej mamy, dzięki czemu kobieta lepiej toleruje wysiłek i szybciej przechodzi przez poszczególne etapy porodu. Odpowiednio dobrana aktywność likwiduje przeciążenia i napięcia pojawiające się w okresie ciąży, poprawia przemianę materii, przeciwdziała kurczom mięśniowym, znosi bóle pleców, podnosi tolerancję na ból, sprzyja lepszej regeneracji aparatu mięśniowo-więzadłowego.

Powrót do sprawności ruchowej po porodzie ma na celu wzmocnienie i regenerację głębokich mięśni brzucha, dna miednicy i mobilizację blizny po cc. Jest to szczególnie ważne po porodzie naturalnym jak i po cesarskim cięciu. Utrzymując właściwą kondycję mięśni „centrum”, zapobiegniesz problemom związanym z nietrzymaniem moczu i rozstępem mięśnia prostego brzucha.

Terapia w nietrzymaniu moczu i obniżeniu narządów rodnych pozwoli Ci przez długie lata utrzymać  mięśnie dna miednicy  we właściwej kondycji, poprawiając funkcjonowanie  w życiu codziennym.