rekomendacje

Jowita

Mój problem związany był z podejrzeniem zmian w węzłach chłonnych oraz licznymi zmianami w lewej piersi (dlatego  miałam skierowanie na biopsje w celu dokładnej diagnozy i weryfikacji).

O metodzie  totalnej biologii dowiedziałam się od Pauliny, podczas naszych treningów. Alternatywy szukałam, ponieważ uważam, że przed podjęciem jakiejkolwiek ważnej decyzji, w każdym obszarze życia należy zdobyć jak największą liczbę informacji, wiedzy, opinii na temat danego problemu, sposobu oraz metod jego rozwiązania.

Uczestniczyłam również w Turnusie Domów Zdrowienia nad morzem. Turnus Domów Zdrowienia jest  dobrą ideą, samą w sobie:) Spotkanie osób zmagających się z podobnymi problemami, wymiana doświadczeń jest bardzo cenna i pomocna. Poza tym podczas warsztatów przedstawione są narzędzia/metody, z których każdy może wybrać coś dla siebie, a następnie po powrocie z nimi pracować. Turnus to pewnego rodzaju bodziec, który zmusza nas do pracy nad sobą i swoim ciałem.

Myślę, że na mój stan miało wpływ wiele czynników m.in.

– wiedza na temat TB, która pozwoliła zastanowić się nad istotnymi problemami, które mają wpływa na naszą psychikę (a ona na nasze zdrowie), a które gdzieś bardziej lub mniej świadomie próbujemy zatuszować, o których chcemy zapomnieć… Tu okazuje się, że nie tędy droga, trzeba się z tym zmierzyć i je przepracować, w czym pomogą narzędzia przedstawione przez terapeutów TB;

– ziołolecznictwo – tutaj warto mieć na uwadze, że dobrze jest korzystać z doświadczenia innych osób, które mogą polecić nam kogoś zaufanego, bo wiedza w tej dziedzinie ma olbrzymie znaczenie;

– wsparcie osób bliskich – nie próbujmy zostawać sami ze “swoimi” problemami;

– wiara, to wiadomo kwestia bardzo indywidualna i osobista;

Chciałabym jeszcze podkreślić, że należy oczywiście również korzystać z badań i konsultacji lekarskich, które są niezbędne. Ja osobiście w żadnej dziedzinie nie jestem zwolennikiem tylko jednej metody. Uważam, że należy poszerzać horyzonty i wybierać z każdej to co najlepsze i sprawdzone, a następnie je łączyć, w sposób dla siebie najkorzystniejszy.

Jeśli ktoś czuje, że moja wypowiedź jest dla niego niewystarczająca, chciałby dowiedzieć się czegoś więcej, jestem otwarta na rozmowę, chętnie podzielę się swoją historią, badaniami.

Zapisz się do newslettera!

Zyskasz dostęp do nowych artykułów, aktualne informacje o wydarzeniach i warsztatach, bezpłatne materiały i filmy do pracy własnej.